Իրականացվում են Ակնաղբյուր ավտոճանապարհի 2,85կմ հատվածի հիմնանորոգման աշխատանքները (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
ՀՀ պետական բյուջեի միջոցներով Տավուշի մարզում իրականացվում են Մ-4-Ակնաղբյուր ավտոճանապարհի 2,85կմ հատվածի և դեպի մատուռ տանող 0,246 կմ ճանապարհի հիմնանորոգման աշխատանքները։ Այս մասին հաղորդում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։
Կապալառուն է «Վեհ Իշխանասար» ՍՊԸ-ն, տեխնիկական հսկողությունը կատարում է «Հալդի քոնսալթ» ՍՊԸ-ն։ Հիմնանորոգման շրջանակներում ասֆալտապատումը գրեթե ավարտվել են, ավարտական փուլում են նաև ջրահեռացման համակարգերի նորոգման աշխատանքները։ Կապալառուն առաջիկայում կկատարի նաև դեպի մատուռ տանող ճանապարհի ասֆալտապատումը։ Ծրագրի շրջանակներում կառուցվում են նաև հենապատեր, կատարվում են այլ աշխատանքներ։

Ведутся капитальные ремонтные работы на участке 2,85 км Акнахпюрского шоссе (ФОТО)
За счет средств государственного бюджета РА в Тавушской области проводятся работы по капитальному ремонту участка 2,85 км автодороги М-4-Акнахбюр и дороги 0,246 км, ведущей к часовне. Об этом сообщает фонд «Дорожное ведомство».
Подрядчик ООО «Вех Ишханасар», технический контроль осуществляет ООО «Халди Консалт». В рамках ремонта фундамента почти закончено асфальтирование, а также в завершающей стадии работы по ремонту дренажных систем. В ближайшее время подрядчик также проложит дорогу, ведущую к часовне. В рамках проекта также возводятся подпорные стенки и проводятся другие работы.