Կոռուպցիոն հանցագործությունների գործերով դատի է տրվել 63 պաշտոնատար անձ
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն ԱԺ-ում ներկայացնում է դատախազության՝ 2022թ. գործունեության տարեկան հաղորդումը։ Նա տեղեկացրել է, որ 2022թ. երկրում արձանագրվել է հանցագործության 37․612 դեպք, որից 21․604-ը՝ Երևանում. «Նախորդ տարվա համեմատությամբ հանցագործության դեպքերն աճել են 7367-ով կամ 24.4%-ով»։
Նա անդրադարձել է կոռուպցիոն բնույթի հանցագործություններին․ «2022թ. հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթներով կոռուպցիոն հանցագործություններ կատարելու համար դատի է տրվել 63 պաշտոնատար անձ»։

63 чиновника привлечены к уголовной ответственности по делам о коррупционных преступлениях
Генеральный прокурор РА Анна Вардапетян представляет в Национальном Собрании годовой отчет о деятельности прокуратуры за 2022 год. Она сообщила, что в 2022 г. в стране зафиксировано 37 612 преступлений, из них 21 604 в Ереване. « По сравнению с прошлым годом количество преступлений увеличилось на 7367 или на 24,4%».
Она коснулась и коррупционных преступлений . "В 2022 году 63 должностных лица привлечены к уголовной ответственности за совершение коррупционных преступлений в рамках уголовных производств, расследуемых антикоррупционным комитетом.