Hotelstars միությունն իր 5-րդ ընդհանուր ժողովի կապակցությամբ ընդունել է ևս մեկ նոր անդամի։ Հայաստանը կմասնակցի միության հանդիպումներին, խորը պատկերացում կկազմի եվրոպական ներդաշնակեցված հյուրանոցների դասակարգման մասին և կկարողանա ակտիվորեն մասնակցել մասնագիտական քննարկումներին, հայտնում է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանությունը։
«Մենք ջերմորեն ողջունում ենք Հայաստանին եվրոպական աստղերի ընտանիքում և ուրախ ենք, որ այս կերպ կարող ենք ընդլայնել մեր ազդեցության ոլորտը։ Տպավորիչ է այն համբավը, որ այժմ վայելում է HSU համակարգը Եվրոպայի սահմաններից դուրս: Դա մեզ ուժեղացնում է մի փուլում, երբ մենք զբաղված ենք չափանիշների կատալոգի վերանայմամբ, որը մենք նախաձեռնել ենք ընդհանուր ժողովում»,- ընդգծել է HSU նախագահ Մարկուս Լյութեն:
Տեղեկություն. HSU-ն հիմնադրվել է 2009 թվականին, կենտրոնակայանը՝ Բրյուսել։ Այն դասակարգում է հյուրանոցները 1-ից մինչև 5 հյուրանոցային աստղերի կատեգորիաներում եվրոպական 21 երկրներում՝ հիմնվելով չափանիշների միասնական կատալոգի վրա:

Armenia was unanimously accepted into the Hotelstars Union
On the occasion of its 5th general meeting, Hotelstars Union accepted another new member. Armenia will participate in the meetings of the union, will have a deep understanding of the European harmonized classification of hotels, and be able to actively participate in professional discussions, reports the Embassy of Armenia in Germany.
"We warmly welcome Armenia to the family of European stars and are happy that we can expand our sphere of influence in this way. The reputation that the HSU system now enjoys outside of Europe is impressive. It strengthens us at a stage when we are engaged in revising the catalog of standards, which we initiated in the general meeting," emphasized HSU President Markus Lute.
Information: HSU was founded in 2009 and is headquartered in Brussels. It ranks hotels in 1 to 5 hotel star categories in 21 European countries based on a unified catalog of criteria.