Սուրեն Պապիկյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է ՊՆ N զորամասերում
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը հրամանատարական կազմերի ուղեկցությամբ շրջել է զորամասերի տարածքով, ստուգել օրվա կարգացուցակով սահմանված միջոցառումների պատշաճ իրականացումը, հետևել ուսումնական ծրագրով ընթացող մարտավարամասնագիտական պարապմունքների ընթացքին։
Ստուգայցի շրջանակում նախարարը հանդիպել է նաև զորամասերում ծառայություն իրականացնող ժամկետային զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց ծառայության ընթացքով։
Անկեղծ և անկաշկանդ զրույցի ընթացքում նախարար Պապիկյանը պատասխանել է ժամկետային զինծառայողներին հետաքրքրող հարցերին, ներկայացրել այն բացառիկ արտոնություններն ու առավելությունները, որոնք կառավարության որոշմամբ սահմանված են «Պաշտպան հայրենյաց» ծրագրի շահառու դառնալ ցանկացող,  պարտադիր ժամկետայինից պայմանագրային զինծառայության անցնել պատրաստվող զինծառայողներին։
Շրջայցի ավարտին նախարար Պապիկյանը ֆիզիկական պատրաստության լավագույն արդյունքներ  ցուցաբերած զինծառայողներին պարգևատրել է ձեռքի ժամացույցով:

Сурен Папикян с неожиданным визитом посетил N воинские части Минобороны
2 мая министр обороны РА Сурен Папикян с внезапным проверочным визитом посетил N воинских частей МО.
Начальник оборонного ведомства в сопровождении начальствующего состава объездил территории воинских частей, проверил надлежащее выполнение мероприятий, определенных приказом дня, проследил за ходом тактических учений, которые проводились согласно учебному плану.
В рамках проверки министр также встретился с призывниками, проходящими службу в воинских частях, и поинтересовался их службой.
В ходе откровенной и непринужденной беседы министр Папикян ответил на интересующие призывников вопросы, представил исключительные привилегии и преимущества, определенные решением правительства, для призывников, желающих стать бенефициарами программы «Защитник Родины» и готовящихся к переходу от обязательного призыва на военную службу по контракту.
В завершение экскурсии министр Папикян наградил военнослужащих, показавших лучшие результаты в физической подготовке, наручными часами.