Դադարեցվել է «Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» մայրուղային գազատարով Հայաստան բնական գազի մատակարարումը
«Հյուսիսային Կովկաս-Անդրկովկաս» մայրուղային գազատարի վրա ՌԴ Ստավրոպոլի տարածաշրջանում պլանային վերանորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով մայիսի 1-ին՝ ժամը 08։00-ից մինչև մայիսի 4-ը՝ ժամը 20։00-ը, դադարեցվել է նշված գազատարով Հայաստան բնական գազի մատակարարումը: Այս մասին տեղեկացնում են «Գազպրոմ Արմենիա»-ից:
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ ներքին պաշարների հաշվին:

Подача природного газа в Армению по магистральному газопроводу «Северный Кавказ-Закавказье» прекращена.
В целях проведения плановых ремонтных работ на магистральном газопроводе «Северный Кавказ-Закавказье» в Ставропольском крае Российской Федерации подача природного газа в Армению по указанному газопроводу была прекращена с 08:00 1 мая по 4 мая 20:00. Об этом сообщает «Газпром Армения».
В указанный период поставка газа потребителям республики будет осуществляться без ограничений за счет внутренних резервов.