«MAN» մակնիշի 12 մետրանոց ավտոբուսների հերթական խմբաքանակը կսպասարկի Երևանի համար 3 ավտոբուսային երթուղին (տեսանյութ)
«MAN» մակնիշի նոր, 12 մետրանոց ավտոբուսների հերթական խմբաքանակը կսպասարկի Երևանի համար 3 ավտոբուսային երթուղին՝ առանց ուղեգծի փոփոխության: Այս մասին հայտնում են Երեւանի քաղաքապետարանից:
Նոր Նորքի 9-րդ զանգվածից անցնելով Քանաքեռ-Զեյթուն և Արաբկիր վարչական շրջաններով` այն կհասնի Հարավարևմտյան թաղամաս:
«Ժոնգ Թոնգ» մակնիշի նոր ավոտբուսներն էլ կսպասարկեն 48 համարի նոր ուղեգիծը:
Վերջնականգառներն են՝ էրեբունու Տիտոգրադյան-Խաղաղ Դոնի փողոցների հատվածն ու Մալաթիա-Սեբաստիայի Բաբաջանյան փողոցը։

Очередная партия 12-метровых автобусов марки «MAN» будет обслуживать автобусный маршрут № 3 в Ереван (видео)
Следующая партия новых, 12-метровых автобусов марки «MAN» будет обслуживать автобусный маршрут № 3 в Ереване без изменения маршрута. Об этом сообщает мэрия Еревана.
Проезжая от 9-го массива Нор Норка через Канакер-Зейтунский и Арабкирский административные районы, он достигнет Юго-Западного округа.
Новые автобусы марки «Zhong Tong» также будут обслуживать новый маршрут № 48.
Конечными остановками являются улицы Титоградян-Хагах Дон в Эребуни и улица Бабаджанян в Малатия-Себастия.