Ապրիլի 28-ին սոցիալական ցանցում տեղանյութ էր տարածվել, թե ինչպես մի երիտասարդ առերևույթ դաժան վերաբերմունք ցուցաբերում շան նկատմամբ։ Ոստիկանության Մալաթիայի բաժնի ծառայողների միջոցառումներով պարզվել է տեսանյությում երևացող անձի ինքնությունը։
Նա հայտնաբերվել է, այս պահին գտնվում է ոստիկանության բաժնում։ Նշված հրապարակումներով ոստիկանության Մալաթիայի բաժնում կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են նախաքննական մարմին։
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ կենդանիների նկատմամբ դաժան վերաբերմունքը քրեորեն պատժելի արարք է։ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 307-րդ հոդվածի համաձայն՝ արարքի համար նախատեսվում է պատիժ՝ առավելագունը մինչև 3 տարի ազատազրկում։ Հորդորում ենք զերծ մնալ նման հակաօրինական արարքներից։

Полиция нашла человека, который издевался над собакой
28 апреля в социальной сети появилось видео, на котором видно, как молодой человек жестоко обращается с собакой. Личность лица, замеченного на видео, была установлена ​​благодаря действиям сотрудников полицейского управления Малатии.
Он был найден и в настоящее время находится в отделении полиции. Составленные отделом полиции Малатьи документы с указанными публикациями были направлены в орган предварительного следствия.
В то же время сообщаем вам, что жестокое обращение с животными является уголовным преступлением. Согласно статье 307 УК РА, наказание за данное деяние составляет до 3 лет лишения свободы. Мы призываем вас воздержаться от подобных незаконных действий.