Քաղաքացու օրվան նվիրված Երևանում և ՀՀ բոլեր մարզերում կկազմակերպվեն միջոցառումներ
Քաղաքացու օրը քաղաքացիական երկխոսության օր է, երբ տարբեր սերունդներ միատեղվում են՝ հանրությանը հուզող հարցերը քննարկելու, քաղաքացիների և պետության անելիքները վերհանելու և կանխորոշելու համար։
Այս մասին ասվում է Երևանի քաղաքապետարանի կողմից տարածված հաղորդագրությունում:
Այդ նպատակով ապրիլի 29-ին ՀՀ բոլոր մարզերում և Երևան քաղաքի վարչական շրջաններում կկազմակերպվեն միջոցառումներ։
Միջոցառումները բաղկացած են 2 մասից՝ բանախոսություն և մշակութային:
Բանախոսություններին կմասնակցեն 14-21 տարեկան պատանիներ և երիտասարդներ, որոնք հնարավորություն կունենան ոչ միայն լսել հրավիրված բանախոսին քաղաքացու ակտիվ դիրքորոշման, պետության զարգացման տեսլականի և երկրի զարգացման հարցում սեփական դերակատարումը գիտակցելու թեմաներով, այլ նաև ծավալել հետաքրքիր քննարկումներ:
Երևանում բանախոսությունները կմեկնարկեն ժամը 12:00-ին, իսկ մշակութային միջոցառումները՝ ժամը 13:30-ին:

Мероприятия, посвященные Дню гражданина, будут организованы в Ереване и во всех регионах РА
День гражданина – это день гражданского диалога, когда разные поколения собираются вместе, чтобы обсудить волнующие общественность вопросы, выделить и предопределить действия граждан и государства.
Об этом говорится в сообщении мэрии Еревана.
С этой целью 29 апреля во всех областях Республики Армения и в административных районах города Еревана будут организованы мероприятия.
Мероприятия состоят в этом году из 2 частей: лекция и культурное мероприятие. В лекциях примут участие подростки и молодые люди в возрасте 14-21 года, у которых будет возможность не только послушать приглашенного спикера на темы активной позиции гражданина, видения развития государства и реализации собственной роли в развитии страны, но и участвовать в интересных дискуссиях. Приглашенные спикеры – представители сферы образования, науки, культуры и спорта.