Վարչապետն ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահ, Գրանթ Թորնթոն Հայաստան ընկերության պատվավոր նախագահ Դանիել Քյուրքջյանին:
Վարչապետը ողջունել է Ֆրանսահայերի խորհրդի գործունեությունը՝ Հայաստան-Սփյուռք կապերի ամրապնդման, գործընկերության խթանման, ինչպես նաև ֆրանսահայ համայնքի ներուժի զարգացման համատեքստում:
Ֆրանսահայերի խորհրդի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետ Փաշինյանին՝ բարձր գնահատականի համար և անդրադարձել կառույցի կողմից իրականացվող ծրագրերին: Նա նշել է, որ Ֆրանսահայերի խորհուրդը պատրաստ է սատար լինել Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը և ներգրավվել Հայաստանի զարգացման, համազգային օրակարգի կյանքի կոչման, ժողովրդավարական բարեփոխումների իրականացման գործում:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համագործակցության հարցերի շուրջ: Այս առումով ՀՀ վարչապետը կարևորել է Սփյուռքի գործերի գլխավոր հանձնակատարի գրասենյակի հետ ակտիվ աշխատանքը:

Премьер-министр принял председателя Совета армян Франции
Премьер-министр Никол Пашинян сегодня принял председателя Совета армян Франции, почетного председателя организации Грант Торнтон Армения Даниэля Киркджяна.
Премьер-министр приветствовал деятельность Совета французских армян в контексте укрепления отношений Армения-Диаспора, продвижения партнерства, а также развития потенциала французско-армянской общины.
Председатель Совета армян Франции поблагодарил премьер-министра Пашиняна за высокую оценку и коснулся программ, реализуемых структурой. Он отметил, что Совет французских армян готов поддержать правительство Республики Армения и участвовать в развитии Армении, реализации национальной повестки дня, осуществлении демократических реформ.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам сотрудничества. В этой связи Премьер-министр РА подчеркнул активную работу с аппаратом главного уполномоченного по делам диаспоры.