Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորել է Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության ազգային տոնը
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության նախագահ Սիրիլ Ռամաֆոսային ազգային տոնի՝ Ազատության օրվա կապակցությամբ:
«Հայաստանը կարևորում է Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության հետ գործընկերային հարաբերությունների ընդլայնումն ու խորացումը:
Համոզված եմ, որ ապագայում առավել արդյունավետ կօգտագործենք երկկողմ համագործակցության առկա ներուժը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների։
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և ամենայն բարիք, իսկ Հարավային Աֆրիկայի Հանրապետության ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարօրություն»:

Vahagn Khachaturyan congratulated the National Day of the Republic of South Africa
The President of the Republic, Vahagn Khachaturyan, sent a congratulatory message to the President of the Republic of South Africa, Cyril Ramaphosa, on the national holiday, Freedom Day.
"Armenia attaches importance to expanding and deepening partnership relations with the Republic of South Africa.
In the future, we will use the existing potential of bilateral cooperation more efficiently to benefit our people.
I wish you good health and all the best, and peace and prosperity to the people of the Republic of South Africa."