ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե կառավարությունը խնդիր է դրել ապահովել Երևանից դեպի Կապան կանոնավոր չվերթների իրականացումը։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն էլ հայտնեց, որ փորձնական թռիչքի ժամանակ արձանագրվել են որոշ տեխնիկական խնդիրներ, որոնք դեռ պետք է լուծվեն. «Մի հատված ենք ունեցել, որտեղ մոտ երկու րոպե ինքնաթիռը որոշ սարքավորումներով չի նկատվել, որը տեխնիկական է։ Մենք հենց դա էլ ուզում էինք հասկանալ, որպեսզի հետագայում թռիչքուղու ուղղությամբ մեր ալեհավաք և այլ նավիգացիոն սարքավորումները շտկենք։ Ընդհանուր առմամբ, թռիչքը դրական ենք գնահատում։ Մեր նպատակն է վերլուծել տեղի ունեցածը»։
Ըստ նախարարի, վերլուծություններից ու սարքավորումների փոփոխությունից հետո հնարավոր է նոր տեխնիկական փարձնական թռիչք իրականացվի։ Եվ միայն ինքնաթիռի ամբողջ թռիչքը ռադարների կողմից տեսանելի լինելու դեպքում կսկսվեն աշխատանքները կանոնավոր թռիչքների կազմակերպման ուղղությամբ։

It is intended to carry out regular flights from Yerevan to Kapan
RA Prime Minister Nikol Pashinyan stated that the government had set a task to ensure regular flights from Yerevan to Kapan.
Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan also stated that some technical problems were recorded during the test flight, which still need to be resolved, "We had a section where the plane was not seen with some equipment for about two minutes, which is technical. This is exactly what we wanted to understand to later adjust our antenna and other navigation equipment in the direction of the runway. In general, we evaluate the flight positively. Our goal is to analyze what happened."
According to the minister, it is possible to carry out a new technical flight after the analysis and equipment change. And only if the plane's entire flight is visible by the radars, the work will begin to organize regular flights.