ՀՀ ՄԻՊ-ը կարևորել է սահմանային բնակավայրերի բնակիչների իրավունքների պաշտպանությունը
Ապրիլի 25-ին Մարդու իրավունքների պաշտպան Անահիտ Մանասյանն ընդունել է Հայաստանում Էստոնիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռինա Կալյուրանդին։
Մանասյանը ողջունել է դեսպանին ՄԻՊ գրասենյակում, և ներկայացնելով Պաշտպանի աշխատակազմի գործունեության առաջնահերթությունները՝ ընդգծել է սահմանային բնակավայրերի բնակիչների հիմնական իրավունքների պաշտպանության, իրավահավասարության, խտրականության բացառման, կանանց և երեխաների պաշտպանության, ատելության խոսքի բացառման և մի շարք այլ ուղղություններով Պաշտպանի մանդատի շրջանակներում լուրջ աշխատանքներ իրականացնելու կարևորությունը։
Դեսպան Կալյուրանդը, իր հերթին, շնորհավորել է Անահիտ Մանասյանին Մարդու իրավունքների պաշտպանի առաքելության ստանձնման առթիվ և բարձր է գնահատել Պաշտպանի կողմից նախանշված գործունեության ոլորտային առաջնահերթությունները՝ ընդգծելով Էստոնիայի դեսպանատան կողմից Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրասենյակի գործունեությանն աջակցելու պատրաստակամությունը։

RA HRD emphasized the protection of the rights of residents of border settlements
On April 25, Human Rights Defender Anahit Manasyan received Estonian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary Rina Kalyurand to Armenia.
Manasyan welcomed the ambassador to the HRD office and presented the priorities of the Defender's staff, emphasizing the importance of protecting the fundamental rights of residents of border settlements, legal equality, exclusion of discrimination, protection of women and children, exclusion of hate speech and several other directions within the framework of the Defender's mandate.
Ambassador Kalyurand, for his part, congratulated Anahit Manasyan on assuming the mission of Human Rights Defender and highly appreciated the sectoral priorities of activities outlined by the Defender, emphasizing the readiness of the Estonian Embassy to support the activities of the Office of the Human Rights Defender.