Թափառող շների վրա կրակելու համար նախաձեռնվել է քրեական վարույթ
Ապրիլի 24-ին, ժամը 03.00-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն զանգած երիտասարդը հայտնել էր, որ մի տղամարդ Ավան-Առինջի 1-ին միկրոշրջանի շենքերից մեկի բակում զենք է օգտագործում:
Իրավապահները նշված վայրում հայտնաբերել, զենք պահելու և կրելու կասկածանքով ձերբակալել և ոստիկանության Ավանի բաժանմունք են ներկայացրել 32-ամյա մի տղամարդու, որը Ավան-Առինջի 1-ին միկրոշրջանի բնակիչ է: Նա ներկայացրել է «Մակարովի» նմանվող ատրճանակ՝ առանց փամփուշտների:
Ոստիկանություն զանգած երիտասարդից ընդունվել է հաղորդում, ըստ որի՝ ժամը 02.40-ին 32-ամյա տղամարդը կրակել էր թափառող շների վրա, ինչի համար ինքը խփել էր նրա դեմքին:

По факту отстрела бродячих собак возбуждено уголовное дело
24 апреля в 03:00 молодой человек, позвонивший в оперативный штаб МВД, сообщил, что во дворе одного из домов 1-го микрорайона Аван-Аринджа мужчина применил оружие.
Сотрудники правоохранительных органов обнаружили 32-летнего мужчину, жителя микрорайона Аван-Ариндж 1, задержали по подозрению в хранении и ношении оружия и доставили в Аванский отдел полиции. Он представил пистолет типа Макарова без патронов.
От молодого человека, вызвавшего полицию, поступило сообщение, согласно которому в 02.40 32-летний мужчина выстрелил в бродячих собак, за что тот ударил его по лицу.