Գագիկ Ծառուկյանը և Սեդրակ Առուստամյանը ընտրողներին կաշառք են տվել. գործն ուղարկվել է դատարան
Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության քննչական գլխավոր վարչությունում քննված քրեական վարույթով հիմնավորվել է, որ Կուսակցության նախագահ Գ.Ծ.-ն և Ընկերության գլխավոր տնօրեն Ս.Ա.-ն, հանցավոր խմբի կազմում, ՀՀ Ազգային ժողովի 2017 թվականի ապրիլի 2-ի ընտրություններին մասնակցած կուսակցությունների դաշինքի և դրա կողմից առաջադրված թեկնածուի օգտին քվեարկելու համար ընտրողներին կաշառք են տվել:
2023 թվականի ապրիլի 18-ին ՀՀ գլխավոր դատախազությունում ստացվել է քրեական վարույթն ըստ մեղադրանքի՝ Գ.Ծ.-ի` 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (ընտրողներին կաշառք տալը) և Ս.Ա.-ի` 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 154.2-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (ընտրողներին կաշառք տալը):
2023 թվականի ապրիլի 21-ին հսկող դատախազի կողմից հաստատված մեղադրական եզրակացությունը վարույթի նյութերի հետ հանձնվել է Հակակոռուպցիոն դատարան:

Гагик Царукян и Седрак Арустамян подкупили избирателей. Дело направлено в суд
По уголовному делу, рассмотренному в главном следственном управлении СНБ РА, установлено, что председатель партии Г.Ц. и генеральный директор компании С.А. в составе преступной группы участвовали в выборах Национального Собрания РА 2 апреля 2017г.  подкупили избирателей, чтобы те проголосовали за блок и их кандидата.
18 апреля 2023 г. в Генеральной прокуратуре РА было возбуждено уголовное дело по обвинению Г.Ц. по ч. 2 ст. 154.2 УК от 18 апреля 2003 г. (подкуп избирателей) и С.А. 154.2 УК от 18.04.2003 (подкуп избирателей).
21 апреля 2023 года обвинительное заключение, утвержденное надзирающим прокурором, вместе с производством было передано в Антикоррупционный суд.
Уведомление. Лицо, обвиняемое в совершении преступления, считается невиновным до тех пор, пока его вина не будет доказана в порядке, установленном Уголовно-процессуальным кодексом, вступившим в законную силу приговором суда.