Կաթողիկոսը դատապարտել է Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետեր տեղադրելը
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն անդրադարձել է Լաչինի միջանցքում ադրբեջանական անցակետերի տեղադրմանը։
«Մենք դատապարտում ենք նման անմարդկային գործողությունը, որ պարբերաբար իրականացվում է մեր ժողովրդի զավակաց նկատմամբ Արցախում ապրող»,- լրագրողների հետ զրույցում ասել է Գարեգին Երկրորդը։
Դիմելով արցախցիներին, նա ասել է. «Սիրելի՛ արցախցիներ, զորեղ մնացեք՝ հավատքով, ամուր՝ ոգով և ձեր կամքի մեջ։ Ձեզ բնորոշ արիությամբ, Աստծո զորակցությամբ և օժանդակությամբ կարող պիտի լինենք դիմագրավել և այս փորձությունը։ Մենք հավատում ենք, որ համատեղ ջանքերով ազգիս և միջազգային հանրության զորակցությամբ պիտի ապահովենք ձեր ազատ, ապահով, անվտանգ, անկախ կյանքը։ Տերն օգնական ու պահապան ձեզ, մնացեք Տիրոջ սիրո և խաղաղության մեջ»։

The Catholicos condemned the installation of Azerbaijani checkpoints in the Lachin corridor
Catholicos of All Armenians Karekin II referred to installing Azerbaijani checkpoints in the Lachin Corridor.
"We condemn such an inhuman act that is regularly carried out against the children of our people living in Artsakh," said Garegin the Second in a conversation with journalists.
Addressing the people of Artsakh, he said, "Dear citizens of Artsakh, stay strong in faith, strong in spirit, and your will. With the courage characteristic of you, with God's support and assistance, we should be able to face this test as well. We believe that with our nation's joint efforts and the international community's support, we will ensure your free, safe, secure, and independent life. May the Lord help and protect you, stay in the Lord's love and peace."