Սիմոն Մարտիրոսյանի անվան ծանրամարտի մարզադպրոցի շինաշխատանքներն ավարտին կհասցվի օգոստոսին. Նիկոլ Փաշինյան (տեսանյութ)
Նիկոլ Փաշինյանն Արմավիրի մարզ կատարած այցի շրջանակում ծանոթացել է տեղի մի քանի համայնքներում կառավարության ֆինանսավորմամբ, ինչպես նաև սուբվենցիոն ծրագրերով իրականացվող նախագծերի ընթացքին:
«Արմավիրի մարզի Արաքս համայնքի Ջրառատ բնակավայրում ընթացքի մեջ են ծանրամարտի աշխարհի ու Եվրոպայի չեմպիոն, օլիմպիական խաղերի փոխչեմպիոն Սիմոն Մարտիրոսյանի անվան ծանրամարտի մարզադպրոցի կառուցման շինաշխատանքները, որոնք նախատեսվում է ավարտին հասցնել օգոստոս ամսին:
Ծրագրի իրականացման նպատակով կառավարությունը հատկացրել է 394 մլն դրամ:
Այցի ընթացքում հարգանքի տուրք մատուցեցի 44-օրյա պատերազմում զոհված հերոսների հիշատակին»- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Строительные работы спортивной школы тяжелой атлетики имени Симона Мартиросяна будут завершены в августе. Никол Пашинян (видео)
В рамках своего визита в Армавирскую область Никол Пашинян ознакомился с ходом реализации проектов, реализуемых за счет государственного финансирования и программ субсидирования в ряде местных общин.
«В поселке Джарарат общины Аракс Армавирской области продолжаются строительные работы спортивной школы тяжелой атлетики имени Симона Мартиросяна, чемпиона мира и Европы по тяжелой атлетике, вице-чемпиона Олимпийских игр, которые планируется завершить в августе.
На реализацию проекта правительство выделило 394 млн драмов.
В ходе визита я почтил память героев, погибших в 44-дневной войне", - написал Никол Пашинян на своей странице в Facebook.