Ապրիլի 23-ին, ժամը 19․15-ից, կսահմանափակվի երթևեկությունը մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներում
Հայոց ցեղասպանության 108-րդ տարելիցի կապակցությամբ՝ ջահերով երթի մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու համար ապրիլի 23-ին, ժամը 19․15-ից, կսահմանափակվի երթևեկությունը մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներում։ Մասնավորապես, մասնակի կարգելվի երթևեկությունը Հանրապետության հրապարակում, Ամիրյան փողոցում, Մաշտոցի և Բաղրամյան պողոտաներում և Կիևյան փողոցում։
Հայոց ցեղասպանության 108-րդ տարելիցի կապակցությամբ Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում կայանալիք ոգեկոչման արարողության մասնակիցների անվտանգությունն ապահովելու նպատակով ապրիլի 24-ին, ժամը 06.00-ից, կարգելվի երթևեկությունը Լենինգրադյան փողոցից Ծիծեռնակաբերդի խճուղի ուղղությամբ, Իսակովի և Աթենքի փողոցների խաչմերուկից Աթենքի փողոց ուղղությամբ, Հրազդանի կիրճի Երևանի ՀԷԿ-ի հարակից կամրջից Իսակովի պողոտա ուղղությամբ, Վերֆելի փողոցը՝ դեպի Բրազիլիայի հրապարակ ուղղությամբ։
Բացի այդ, նույն օրը, ժամը 8․30-ից 11․00-ն, պետական արարողական միջոցառման մասնակիցների անվտանգությունը ապահովելու նպատակով փակ է լինելու մուտքը դեպի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։

23 апреля с 19:15 движение будет ограничено на ряде улиц столицы.
По случаю 108-й годовщины Геноцида армян, в целях обеспечения безопасности участников факельного шествия, 23 апреля с 19:15 на ряде улиц столицы будет ограничено движение транспорта. В частности, движение будет частично запрещено на площади Республики, улице Амиряна, проспектах Маштоца и Баграмяна и улице Киевян.
В целях обеспечения безопасности участников церемонии поминовения, которая состоится в Мемориальном комплексе Цицернакаберд по случаю 108-й годовщины Геноцида армян, 24 апреля с 06:00 будет запрещено движение транспорта с улицы Ленинградян в направление Цицернакабердского шоссе, от пересечения улиц Исакова и Атенки в направлении улицы Атенки, от моста возле Ереванской ГЭС в Разданском ущелье, в направлении проспекта Исакова, от улицы Верфеля в направлении площади Бразилии.
Кроме того, в этот же день с 8:30 до 11:00 в целях обеспечения безопасности участников государственной церемонии будет закрыт вход в Мемориал Цицернакаберд.