Տեղի է ունեցել Հայաստան-ԵԽ համագործակցությանը նվիրված միջոցառում
Ապրիլի 21-ին տեղի է ունեցել Հայաստան-ԵԽ համագործակցության 2023-2026 թթ. գործողությունների ծրագրի՝ Հայաստանի զինված ուժերում մարդու իրավունքների խթանմանն առնչվող ենթածրագրի բացման միջոցառումը:
Ողջույնի խոսքով հանդես է եկել ՀՀ պաշտպանության նախարարի տեղակալ Արման Սարգսյանը և նշել, որ պաշտպանության նախարարությունը բարձր է գնահատում եվրոպական արժեհամակարգի վրա խարսխվող մարդու իրավունքների, իրավական սկզբունքների և չափորոշիչների բարելավմանն ուղղված միջոցառումների իրականացումը ՀՀ զինված ուժերում և համագործակցության նոր ծրագիրը, որը բխում է պաշտպանության նախարարության բարեփոխումների տեսլականից:

An event dedicated to Armenia-CE cooperation took place
On April 21, the opening event of the 2023–2026 action plan for Armenia–CE cooperation, the sub-program related to promoting human rights in the armed forces of Armenia, took place.
Arman Sargsyan, Deputy Minister of Defense of the Republic of Armenia, made a speech of welcome and noted that the Ministry of Defense highly values the implementation of measures aimed at improving human rights, legal principles, and standards anchored on the European value system in the Armed Forces of the Republic of Armenia and the new cooperation program, which stems from the vision of the Ministry of Defense reforms. :