Պարեկային ծառայության պետի թափուր պաշտոնն զբաղեցրել է Արթուր Խուդինյանը
Ապրիլի 20-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար մրցույթ։ Հաղթող է ճանաչվել Արթուր Խուդինյանը։ Մրցույթին մասնակցել են ինչպես մրցութային հանձնաժողովը, այնպես էլ ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության պարեկային ծառայության պետի թափուր պաշտոնի համալրման նպատակով ստեղծված խորհրդատվական-աշխատանքային հանձնաժողովը։
Մրցույթին մասնակցել են 4 անձ՝ Արթուր Խուդինյան, Էդգար Սուսլիյան, Արծրուն Շախկյան և Անդրանիկ Սողոմոնյան։ Թեստավորման փուլը հաղթահարել են 3-ը, իսկ հարցազրույցի փուլը հաղթահարել է Արթուր Խուդինյանը։ Մրցութային հանձնաժողովը ՀՀ ներքին գործերի նախարարին է ներկայացրել Արթուր Խուդինյանին պաշտոնին նշանակելու առաջարկությունը, միաժամանակ թեկնածուի վերաբերյալ կոնսենսուսային կարծիք է ունեցել նաև խորհրդատվական-աշխատանքային հանձնաժողովը։
Խորհրդատվական-աշխատանքային հանձնաժողովում ՀՀ ներքին գործերի նախարարի հրամանով ընդգրկված են եղել պետական մարմինների և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև դիտորդի կարգավիճակով ընդգրկված են եղել միջազգային կառույցների ներկայացուցիչներ։

Вакантную должность начальника патрульной службы занял Артур Худинян
20 апреля был проведен конкурс на замещение вакантной должности начальника патрульно-постовой службы МВД РА. Артур Худинян был объявлен победителем. В конкурсе участвовали как тендерная комиссия, так и комиссия по консультативной работе, созданная для восполнения вакантной должности начальника патрульно-постовой службы МВД РА.
В конкурсе участвовало 4 человека: Артур Худинян, Эдгар Суслиян, Арцрун Шахкян и Андраник Согомян. трое прошли этап тестирования, а Артур Худинян прошел этап собеседования. Тендерная комиссия представила предложение о назначении Артура Худиняна на должность начальника патрульно-постовой службы министра внутренних дел РА, при этом у консультативно-трудовой комиссии также было единодушное мнение по кандидатуре.
По приказу министра внутренних дел РА в состав Консультативно-рабочей комиссии были включены представители государственных органов и неправительственных организаций, а также представители международных структур в качестве наблюдателей.