Ծովինար Վարդանյանը ելույթ է ունեցել KIIT Կալինգայի արդյունաբերական տեխնոլոգիաների համալսարանում
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Ծովինար Վարդանյանը մանրամասներ է ներկայացրել Հնդկաստան կատարած այցից։
«Ապրիլի 13-15 Հնդկաստանի Բուբանեսվար քաղաքում մասնակցել եմ G20-ի շրջանակում կազմակերպած Y20 երիտասարդական խորհրդատվության միջոցառմանը KIIT և KISS համալսարաններում, որտեղ ուսանում են ավելի քան 60,000 երիտասարդներ:
Մեծ քսանյակի «Մեկ երկրագունդ, մեկ ընտանիք, մեկ ապագա» խորագրի ներքո ելույթ եմ ունեցել KIIT Կալինգայի արդյունաբերական տեխնոլոգիաների համալսարանում, որտեղ պատասխանել եմ ուսանողների հարցերին և պարգևատրվել եմ համալսարանի «Excellence award» մրցանակով:
Այցի շրջանակում պատվիրակության անդամների հետ միասին հանդիպեցինք նաև Օդիշա նահանգի գլխավոր նախարար Շրի Նավին Պանտաիկին և նահանգապետ պրոֆեսոր Գանեշի Լալին»,– գրել է նա ֆեյսբուքի իր էջում:

Tsovinar Vardanyan gave a speech at KIIT Kalinga University of Industrial Technologies
MP Tsovinar Vardanyan of the "Civil Contract" faction of the National Assembly presented details of her visit to India.
"On April 13-15 in Bhubaneswar, India, I participated in the Y20 youth consultation event organized by the G20 at KIIT and KISS universities, where more than 60,000 young people study.
Under the G20 theme "One Earth, One Family, One Future," I gave a speech at KIIT Kalinga University of Industrial Technology. I answered students' questions and was awarded the university's "Excellence Award."
Within the framework of the visit, along with the members of the delegation, we also met Odisha Chief Minister Shri Naveen Patnaik and Governor Professor Ganesh Lal," she wrote on her Facebook page.