«Անհաջողությունը կապված է մրցույթներին ընկերությունների մասնակցության հետ». ՏԿԵ նախարար (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն անդրադարձել է միջմարզային տրանսպորտի վիճակին։
Նրա խոսքով՝ նախորդ տարի կառավարությունը նախաձեռնել է լուծել ոլորտի խնդիրները, որոշ մարզերում ունեցել են հաջողություն, որոշներում՝ ոչ. «Անհաջողությունը կապված է մրցույթներին ընկերությունների մասնակցության հետ։ Շատ նախաձեռնություններ հետո կյանքի կարող են չկոչվել շինարարական ընկերությունների կամ այլոց կարողությունների կամ չմասնակցելու պատճառով։
Շիրակում մասնակից չեղավ, Գեղարքունիքում խնդիր եղավ, Արարատում հաղթող եղավ, որը ֆինանսական խնդիրների ունի և չի կարող ավտոբուսները բերել, Արմավիրում կար հաղթող, դատական պրոցես կա։ Մեր լավ օրինակները Կոտայքն ու Վաղարշապատն են»,- մանրամասնեց նախարարը։

«Провал связан с участием компаний в тендерах». Министр ТУИ (ВИДЕО)
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян коснулся состояния межрегионального транспорта.
По его словам, в прошлом году правительство выступило с инициативой решения проблем отрасли, в одних областях они были успешными, а в других - нет. «Провал связан с участием компаний в тендерах. Многие инициативы могут быть не реализованы позже из-за неспособности или неучастия строительных или других компаний.
В Шираке не было участника, в Гегаркунике была проблема, в Арарате был победитель, который столкнулся с финансовыми проблемами и не может привезти автобусы, в Армавире был победитель, идет судебный процесс. Наши хорошие примеры — Котайк и Вагаршапат », — пояснил министр.