Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) աշխատողների հարցերով բյուրոյի տնօրեն Մարիա-Հելենա Անդրեին, ԱՄԿ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի աշխատողների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Սերգեյուս Գլովացկասին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը եւ Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի նախագահ Էլեն Մանասերյանը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը գործընկերների հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ, այդ թվում՝ անդրադարձ է կատարվել աշխատանքային օրենսդրության իրավակարգավորումներին, գործատուների եւ աշխատողների աշխատանքային իրավունքների եւ շահերի պաշտպանության հարցերին:
Որպես սոցիալական գործընկերության շրջանակներում համագործակցության հիմնական նպատակ՝ կողմերն ընդգծել են Հայաստանում սոցիալ-աշխատանքային եւ դրա հետ կապված սոցիալ-տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը, որը պետք է ուղեկցվի զբաղվածության մակարդակի բարձրացմամբ, աղքատության կրճատմամբ, աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությամբ եւ սոցիալական արդարության ամրապնդմամբ:

Tigran Khachatryan received the representatives of the International Labor Organization
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan received the director of the International Labor Organization (ILO) Bureau of Workers' Affairs, Maria-Helena Andre, and the director of the Bureau of Workers' Affairs of the Eastern Europe and Central Asia Region of the ILO, Sergeyus Glovatskas. Deputy Minister of Labor and Social Affairs of Armenia Ruben Sargsyan and President of the Confederation of Trade Unions of Armenia Elen Manaseryan also participated in the meeting.
Deputy Prime Minister Khachatryan discussed with his colleagues a range of issues of mutual interest, including the legal regulations of the labor legislation and issues of protecting the labor rights and interests of employers and employees.
As the primary goal of cooperation within the social partnership framework, the parties emphasized the development of socio-labor and related socio-economic relations in Armenia, which should be accompanied by increasing employment, reducing poverty, protecting labor rights, and strengthening social justice.