Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչներին
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Աշխատանքի միջազգային կազմակերպության (ԱՄԿ) աշխատողների հարցերով բյուրոյի տնօրեն Մարիա-Հելենա Անդրեին, ԱՄԿ Արեւելյան Եվրոպայի եւ Կենտրոնական Ասիայի տարածաշրջանի աշխատողների հարցերով գրասենյակի տնօրեն Սերգեյուս Գլովացկասին: Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը եւ Հայաստանի արհմիությունների կոնֆեդերացիայի նախագահ Էլեն Մանասերյանը:
Փոխվարչապետ Խաչատրյանը գործընկերների հետ քննարկել է երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շրջանակ, այդ թվում՝ անդրադարձ է կատարվել աշխատանքային օրենսդրության իրավակարգավորումներին, գործատուների եւ աշխատողների աշխատանքային իրավունքների եւ շահերի պաշտպանության հարցերին:
Որպես սոցիալական գործընկերության շրջանակներում համագործակցության հիմնական նպատակ՝ կողմերն ընդգծել են Հայաստանում սոցիալ-աշխատանքային եւ դրա հետ կապված սոցիալ-տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը, որը պետք է ուղեկցվի զբաղվածության մակարդակի բարձրացմամբ, աղքատության կրճատմամբ, աշխատանքային իրավունքների պաշտպանությամբ եւ սոցիալական արդարության ամրապնդմամբ:

Тигран Хачатрян принял представителей Международной организации труда
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял директора Бюро по делам трудящихся Международной организации труда (МОТ) Марию-Элену Андре, директора Бюро по делам трудящихся Региона Восточной Европы и Центральной Азии МОТ Сергеюса Гловацкаса . Во встрече также приняли участие заместитель министра труда и социальных вопросов Армении Рубен Саргсян и председатель Конфедерации профсоюзов Армении Элен Манасерян.
Вице-премьер Хачатрян обсудил с коллегами ряд вопросов, представляющих взаимный интерес, в том числе правовое регулирование трудового законодательства, вопросы защиты трудовых прав и интересов работодателей и работников.
В качестве основной цели сотрудничества в рамках социального партнерства стороны подчеркнули развитие социально-трудовых и связанных с ними социально-экономических отношений в Армении, что должно сопровождаться повышением уровня занятости, сокращением бедности, защитой трудовых прав и укреплением социальной справедливости.