Նախարարը մանրամասներ է ներկայացրել Իրան տանող միջպետական ճանապարհից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ԱԺ-ում մանրամասներ է ներկայացրել է դեպի Իրան միջպետական ճանապարհի կառուցման ընթացքից։
«60 կմ-ի համար ավելի շուտ էինք մրցույթ հայտարարել, բայց դա բարդ ու երկարատև մրցույթ է, և շարունակում ենք գտնվել այդ փուլում։ 60 կմ-ը նոր ճանապարհ է, բարդ հատված, 27 կամուրջ, 12 թունել, որոնցից մեկը՝ 8.6 կմ։ Այն բավական լուրջ է, տարածաշրջանում նման բարդ պրոյեկտ դեռևս չկա։ Իսկ հարավի կտորը՝ 32 կմ-ը, ենթադրում եմ՝ մեկ ամսից կավարտենք։ Մենք արդեն մրցույթի մասնակիցներ ունենք, հաղթող ընկերությունը նշմարվում է, հիմա փաստաթղթերի ստուգման փուլում ենք։ Եթե ամեն ինչ նորմալ լինի, մեկ ամսից կավարտենք»,- ասել է նա։

Министр представил детали межгосударственной дороги, ведущей в Иран
Министр территориального управления и инфраструктуры РА Гнел Саносян представил в Национальном Собрании подробности хода строительства межгосударственной дороги в Иран.
«Ранее мы объявили тендер на 60 км, но это сложный и долгосрочный тендер, и мы пока находимся на том же этапе. 60 км новая дорога, сложный участок, 27 мостов, 12 тоннелей, один из которых 8,6 км. Это достаточно серьезно, такого сложного проекта в регионе пока нет. А южную часть, 32 км, думаю, за месяц закончим. У нас уже есть участники тендера, названа компания-победитель, сейчас идет проверка документов. Если все будет нормально, то через месяц закончим", - сказал он.