Նախարարը մանրամասներ է ներկայացրել Իրան տանող միջպետական ճանապարհից (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանն ԱԺ-ում մանրամասներ է ներկայացրել է դեպի Իրան միջպետական ճանապարհի կառուցման ընթացքից։
«60 կմ-ի համար ավելի շուտ էինք մրցույթ հայտարարել, բայց դա բարդ ու երկարատև մրցույթ է, և շարունակում ենք գտնվել այդ փուլում։ 60 կմ-ը նոր ճանապարհ է, բարդ հատված, 27 կամուրջ, 12 թունել, որոնցից մեկը՝ 8.6 կմ։ Այն բավական լուրջ է, տարածաշրջանում նման բարդ պրոյեկտ դեռևս չկա։ Իսկ հարավի կտորը՝ 32 կմ-ը, ենթադրում եմ՝ մեկ ամսից կավարտենք։ Մենք արդեն մրցույթի մասնակիցներ ունենք, հաղթող ընկերությունը նշմարվում է, հիմա փաստաթղթերի ստուգման փուլում ենք։ Եթե ամեն ինչ նորմալ լինի, մեկ ամսից կավարտենք»,- ասել է նա։

The minister presented details of the interstate road leading to Iran
RA Minister of Territorial Administration and Infrastructure Gnel Sanosyan presented details of the progress of the construction of the interstate road to Iran in the National Assembly.
"We had earlier announced a tender for 60 km, but it is a complex and long-term tender, and we are still at that stage. 60 km is a new road, a complex section, 27 bridges, and 12 tunnels, one of which is 8.6 km. It is quite serious; there is no such complex project in the region yet. And the southern part, 32 km, I guess we will finish it in a month. We already have participants in the competition, the winning company has been named, and now we are checking the documents. If everything is normal, we will finish in a month," he said.