Կառավարությունը բարձր է գնահատում Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև երկկողմ համագործակցությունը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում ԶՖԳ ներկայացուցչական գրասենյակի տնօրեն Ռաֆայել Ժոզանի գլխավորած պատվիրակությանը: Հանդիպմանը ներկա էր նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Անն Լույոն:
Ողջունելով ներկաներին՝ փոխվարչապետ Խաչատրյանն ընդգծել է, որ ՀՀ կառավարությունը բարձր է գնահատում Հայաստանի և Ֆրանսիայի միջև երկկողմ արդյունավետ համագործակցությունը՝ վերահաստատելով մի շարք ուղղություններով փոխշահավետ և կառուցողական փոխգործակցությունն ընդլայնելու հանձնառությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ԶՖԳ հետ համագործակցությամբ իրականցվող ընթացիկ ծրագրերի, ինչպես նաև հնարավոր համագործակցության նոր ուղղությունների վերաբերյալ։ Հատուկ անդրադարձ է կատարվել ջրային ոլորտի արդյունավետ կառավարման ուղղությամբ ԶՖԳ հետ ձևավորված երկարամյա փոխգործակցությանը և դրա շարունակականության կարևորությանը։
ԶՖԳ ներկայացուցիչներն իրենց հերթին վերահաստատել են գործակալության պատրաստակամությունը՝ աջակցելու Հայաստանի Հանրապետությանը և կատարելագործելու արդեն իսկ ձևավորված երկխոսության որակը՝ ստեղծելով նախապայմաններ երկարաժամկետ արդյունավետ համագործակցության համար:

Правительство высоко ценит двустороннее сотрудничество между Арменией и Францией
Вице-премьер Тигран Хачатрян принял делегацию во главе с директором представительства ФГР (французской группы развития) на Южном Кавказе Рафаэлем Жозаном. На встрече также присутствовала Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Армении Анн Луйо.
Приветствуя собравшихся, вице-премьер-министр Хачатрян подчеркнул, что правительство РА высоко ценит эффективное двустороннее сотрудничество между Арменией и Францией, подтверждая приверженность расширению взаимовыгодного и конструктивного сотрудничества по ряду направлений.
Собеседники обменялись мнениями о текущих проектах, реализуемых совместно с ФГР, а также о новых направлениях возможного сотрудничества. Особое внимание было уделено долгосрочному сотрудничеству, сложившемуся с ФГР в направлении эффективного управления водным сектором, и важности его преемственности.
В свою очередь, представители ФГР подтвердили готовность агентства поддерживать Республику Армения и повышать качество уже налаженного диалога, создавая предпосылки для долгосрочного эффективного сотрудничества.