«Կարմիր Խաչի» ներկայացուցիչներն այցելել են կալանավորված ադրբեջանցի զինծառայողներին
ԿԽՄԿ-ի ներկայացուցիչներն այսօր այցելել են Հայաստանում վերջերս կալանավորած ադրբեջանցի 2 զինծառայողներին։ Այս մասին Radar Armenia-ն տեղեկացավ ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունուց։
«Նրանց հետ կայացել են առանձին հանդիպումներ, տեղի են ունեցել առանձնազրույցներ, հնարավորություն է տրվել «Կարմիր խաչի» նամակների միջոցով կապ հաստատել ընտանիքների հետ»,- ասաց Ամատունին։
Հիշեցնենք՝ Ադրբեջանի քաղաքացիներ Ագշին Գաբիլի Բաբիրովն ու Հուսեյն Ախունդովն ապօրինի հատել էին ՀՀ պետական սահմանը, որից հետո հայտնաբերվել էին և կալանավորվել։

ICRC representatives today visited 2 Azerbaijani service members recently detained in Armenia. Radar Armenia learned about this from Zara Amatun, head of communication and prevention programs of the ICRC Armenia office.
"Separate meetings were held with them, private conversations were held, an opportunity was given to contact the families through the letters of the Red Cross," said Amatuni.
It should be noted that Azerbaijani citizens Agshin Gabili Babirov and Husein Akhundov illegally crossed the RA state border, after which they were found and arrested.