Խմբակային ծեծկռտուք Երևանում` շուրջ 20 հոգու մասնակցությամբ
Ապրիլի 16-ին «Մի կաթիլ մեղրի պատմություն» է տեղի ունեցել Երևանում։ Ժամը 10։50-ից 11։10-ն ընկած ժամանակահատվածում Դավիթաշենից դեպի Աշտարակի խճուղի տանող հատվածում մոտ 20-ից ավելի երիտասարդներ ճանապարհը փակել ու խուլիգանության դրդումներով ծեծել են միմյանց։
Ինչպես հայտնում է Shamshyan.com-ը, պատճառը եղել է 2 մեքենաների բախումը, ինչի հետևանքով, բարեբախտաբար, տուժածներ չեն եղել։ Վթարից հետո էլ սկսել են իրար ծեծի ենթարկել։ Երթևեկությունը կաթվածահար է եղել։
Օպերատիվորեն ժամանած ոստիկանները դեպքի վայրից մի քանիսին բերման են ենթարկել, սակայն մի քանիսը, տեսնելով պարեկների ավտոմեքենաները մոտենում են, դիմել են փախուստի։ Դեպքի փաստով նախաձեռնվել է վարույթ։ Ոստիկանությունն  ու Պարեկայինծառայությունը, համագործակցելով քննչական բաժնի հետ, ձեռնարկում են անհրաժեշտ միջոցառումներ կռվի մյուս մասնակիցների ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։

В Ереване произошла групповая драка с участием около 20 человек
16 апреля в Ереване произошла драка по мотивам Туманяновской сказки «Капля меда». Между 10:50 и 11:10 на участке от Давиташена до Аштаракского шоссе более 20 молодых людей перекрыли дорогу и  избили друг друга.
Как сообщает Shamshyan.com , причиной стало столкновение 2 автомобилей, в результате которого, к счастью, обошлось без пострадавших. После аварии участники ДТП начали избивать друг друга. Движение было парализовано.
Оперативно прибыли сотрудники полиции и задержали некоторых из них с места происшествия, но некоторые из них, увидев приближающиеся патрульные машины, сбежали. По факту происшествия возбуждено уголовное дело. Полиция и патрульно-постовая служба совместно со следственным управлением принимают необходимые меры для установления личности других участников драки и их розыска.