Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող զինծառայողի մոտ կայունացում է նկատվում. Ավանեսյան
ՀՀ առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանն անդրադարձել է ադրբեջանական վերջին ռազմական սադրանքի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողների առողջական վիճակին։
Նախարարի խոսքով՝ որոշակի դրական տեղաշարժ կա. «Ծայրահեղ ծանր վիճակում գտնվող մեր զինծառայողի մոտ երեկվա ընթացքում կայունացում է նկատվել, ինչը, իհարկե, շատ լավ է, և հուսով ենք՝ ապաքինումը դրական ընթացքով կլինի։ Մնացածի առումով ևս կա դրական տեղաշարժ, այնպես որ, կարծում եմ, ամեն ինչ լավ է լինելու»։
Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ ինքն այցելել է վիրավոր զինծառայողներին, հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով ու բուժման ընթացքով։
Նախարարը խոսել է նաև նախորդ տարվա սեպտեմբերին Գեղարքունիքում տեղակայված զորանոցներից մեկում հրդեհի հետևանքով վնասվածքներ ստացած զինծառայողների առողջական վիճակի մասին. «Նրանց առողջական վիճակը բավարար է․ ինչպես բազմիցս ասել եմ, այրվածքների պարագայում սովորաբար երկարատև բուժական ընթացք է անհրաժեշտ»։

Состояние военнослужащего, находящегося в крайне тяжелом состоянии, стабилизируется. Аванесян
Министр здравоохранения РА Анаит Аванесян коснулась состояния здоровья военнослужащих, пострадавших в результате последней военной провокации Азербайджана.
По словам министра, есть определенные положительные сдвиги. «Наш военнослужащий, находящийся в крайне тяжелом состоянии, вчера стабилизировался, что, конечно, очень хорошо, и мы надеемся, что его выздоровление будет положительным». У остальных тоже есть сдвиг в положительную сторону, так что, думаю, все будет хорошо».
Аванесян сообщила, что посетила раненых военнослужащих, поинтересовалась их состоянием здоровья и ходом лечения.
Министр также рассказала о состоянии здоровья военнослужащих, пострадавших в результате пожара в одной из казарм, расположенных в Гегаркунике в сентябре прошлого года. «Состояние их здоровья удовлетворительное. как я уже неоднократно говорила, в случае ожогов обычно необходим длительный курс лечения».