Ձերբակալված ադրբեջանցի զինծառայողը դեռևս չի ներկայացվել Քննչական կոմիտե
Սյունիքի մարզում հայտնաբերված ադրբեջանցի զինծառայողի մոտ բռնվելու պահին զենք չեն գտել, բայց  բայց ենթադրվում է, որ վերջինս զինված է եղել,- Radar Armenia-ի հետ զրույցում տեղեկացրել են Սյունիքի մարզպետարանից։
Անդրադառնալով լուրերին, թե ադրբեջանցի զինվորականի մոտ հայտնաբերվել է օրերս ԶՊՄԿ-ում սպանված կապանցու հեռախոսը, մարզպետարանից ասացին. «Սպանված կապանցու հեռախոսի մասով տեղեկություններ չեն կարող հաղորդել, քանի որ իրավապահների շրջանակում է»։
Իսկ Քննչական կոմիտեից էլ փոխանցեցին, որ տվյալ անձը ՀՀ ՔԿ-ում քննվող վարույթի շրջանակում վարույթն իրականացնող մարմնին դեռևս չի ներկայացվել, հետևաբար վերաբերելի տեղեկատվություն ՀՀ քննչական կոմիտեն չի կարող տրամադրել։
Հիշեցնենք՝ օրերս ՀՀ տարածքում հայտնվել էր երկու ադրբեջանցի զինծառայող. նրանցից մեկը հայտնաբերվել էր ապրիլի 10-ին, երկրորդը՝ այսօր։

Арестованный азербайджанский военнослужащий до сих пор не представлен Следственному комитету
У азербайджанского военнослужащего, обнаруженного в Сюникской области в момент его захвата, оружия обнаружено не было, но предполагается, что он был вооружен, сообщили в беседе с Radar Armenia в администрации Сюникской области.
Ссылаясь на новость о том, что у азербайджанского военнослужащего был обнаружен телефон убитого на днях жителя Капана у ЗММК , областная администрация заявила: «Мы не можем предоставить информацию о телефоне убитого, потому что это входит в компетенцию правоохранительных органов».
Из следственного комитета также передали, что данное лицо еще не представлено в орган, осуществляющий производство в рамках СК РА, поэтому Следственный комитет РА не может предоставить соответствующую информацию.
Напомним, на днях на территории Армении появились двое азербайджанских военнослужащих, один из них был найден 10 апреля, второй — сегодня .