Կա հայ-թուրքական սահմանն ամռան սկզբին բացելու պայմանավորվածություն
Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման բանակացություններում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտարարել է, թե կա հայ-թուրքական ցամաքային սահմանն ամռան սկզբին բացելու պայմանավորվածություն։
Նրա խոսքով, սահմանը պետք է բացվի երրորդ երկրների քաղաքացիների ու դիվանագիտական անձնագիր ունեցողների համար։
Ռուբինյանը նաև նշել է, որ թուրքական կողմը նույնպես պատրաստվում է դրան. «Համենայն դեպս, չի հնչել պնդում, որ պայմանավորվածությունն ուժի մեջ չէ»,- ասել է նա՝ հավելելով, որ հայկական կողմն աշխատանքներ է տանում Մարգարա անցակետի կահավորելու, վերազինելու համար, ինչը ենթադրում է նաև ենթակառուցվածքների ստեղծում։

Есть договоренность об открытии армяно-турецкой границы в начале лета
На переговорах по урегулированию армяно-турецких отношений спецпредставитель РА Рубен Рубинян заявил, что есть договоренность об открытии армяно-турецкой сухопутной границы в начале лета.
По его словам, граница должна быть открыта для граждан третьих стран и владельцев дипломатических паспортов.
Рубинян также отметил, что к этому готовится и турецкая сторона. «В любом случае претензий о недействительности соглашения не было », — сказал он, добавив, что армянская сторона ведет работы по обустройству и переоснащению КПП «Маргара», что также подразумевает создание инфраструктуры.