Ադրբեջանական կողմը շարունակում է սադրանքը. կիրառում են ականանետային  միջոցներ
Radar Armenia-ի տեղեկություններով` Տեղ գյուղի շրջակայքում իրավիճակը շարունակում է լարված մնալ, հնչում են կրակոցներ։ Կան տեղեկություններ նաև ադրբեջանական կողմից հրետակոծության վերաբերյալ։
Ադրբեջանական զլմ-ները գրում են Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից իրականացվող «պատժիչ օպերացիայի մասին»:
ՀՀ ՊՆ-ն քիչ առաջ հաղորդագրություն տարածեց՝ հայտնելով. «Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն շարունակում է սադրանքը: Ժամը 17:30-ի սահմաններում նույն ուղղությամբ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կիրառել են ականանետային  միջոցներ: ԶՈՒ ստորաբաժանումները ձեռնարկում են անհրաժեշտ պաշտպանական միջոցներ: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ»:

Азербайджанская сторона продолжает провокацию. Используются минометы
По сообщению Radar Armenia , ситуация вокруг села Тех продолжает оставаться напряженной, слышны выстрелы. Также есть сообщения об обстрелах с азербайджанской стороны.
Азербайджанские журналисты пишут о «карательной операции», проведенной Вооруженными силами Азербайджана.
Министерство обороны Республики Армения недавно распространило сообщение, в котором говорится: «Вооруженные силы Азербайджана продолжают провокацию. Около 17:30 подразделения Вооруженных сил Азербайджана в том же направлении применили минометы. Подразделения Вооруженных Сил принимают необходимые оборонительные меры. Минобороны выпустит дополнительное сообщение » .