Փոխհրաձգության ինտենսիվությունն էականորեն նվազել է, Վարդենիսի ուղղությամբ գնդակոծության մասին լուրերը կեղծ են․ ՀՀ ՊՆ
Ժամը 19:00-ի դրությամբ փոխհրաձգության ինտենսիվությունն էականորեն նվազել է: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
«Վարդենիսի ուղղությամբ այս պահին գնդակոծության մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը, հիշյալ ուղղությամբ այս պահի դրությամբ հարաբերականորեն կայուն է:
Ադրբեջանական լրատվամիջոցներով տարածվող տեղեկություններն այն մասին, թե իբր հայկական կողմը կիրառում է իրանական անօդաչու թռչող սարքեր, չեն համապատասխանում իրականությանը. ՀՀ ԶՈւ սպառազինության մեջ իրանական անօդաչու թռչող սարքեր չկան:
Հորդորում ենք չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին: Պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա իրադրության վերաբերյալ պաշտոնական հաղորդագրություններով»,- ասված է հայտարարությունում:

The intensity of the exchange of fire has decreased significantly, and the news about shelling in the direction of Vardenis is false. The Ministry of Defence
As of 19:00, the intensity of the firefight has significantly decreased. This is reported by the Ministry of Defense of the Republic of Armenia.
"The news about shelling in the direction of Vardenis does not correspond to the truth; the focus is relatively stable.
The information spread by Azerbaijani media about the alleged use of Iranian drones by the Armenian side does not correspond to reality. There are no Iranian drones in the arsenal of the RA Armed Forces.
We urge you not to publish unspecified information, to follow only official news. The Ministry of Defense will issue official reports on the situation," the statement said.