Արայիկ Հարությունյանը և Ջեյմս Դե Ուիթը քննարկել են հետագա քայլերի իրականացումը
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր ընդունել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ջեյմս Դե Ուիթին: Հանդիպմանը քննարկվել են Կառավարության հանրային հաղորդակցության կարողությունների զարգացմանն ու շարունակականության ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է Կառավարության ռազմավարական հաղորդակցության դպրոցի ամրապնդումը և ինստիտուցիոնալացումը։ Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել ոլորտում առկա խնդիրների և դրանց լուծմանն ուղղված ծրագրերի շուրջ:
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանը և ՄՀԻ հայաստանյան գրասենյակի ղեկավար Ջեյմս Դե Ուիթը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել հանրային հաղորդակցության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների կյանքի կոչման գործում հետագա համատեղ քայլերի կապակցությամբ:

Arayik Harutyunyan and James De Witt discussed the implementation of further steps
Head of the Prime Minister's Office Araik Harutyunyan today received the head of the Armenian office of the International Republican Institute, James De Witt. Issues related to the development of the Government's public communication capabilities and ensuring continuity were discussed at the meeting.
The strengthening and institutionalization of the School of Strategic Communication of the Government were emphasized on both sides. The interlocutors exchanged ideas on the existing problems in the field and the programs to solve them.
The head of the Prime Minister's Office, Araik Harutyunyan, and the head of the Armenia office of the Institute of International Relations, James De Witt, reached an agreement regarding further joint steps in implementing the reforms implemented in the field of public communication.