Լանջիկ-Գյումրի հատվածում կատարվում են հողային և ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրման աշխատանքներ (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
«Ճանապարհային դեպարտամենտը» տեղեկացնում է, որ Հյուսիս-հարավ ճանապարհի Տրանշ-3-ի Լանջիկ-Գյումրի 23կմ երկարությամբ վերակառուցվող ճանապարհահատվածում կատարվում են հողային, ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրման աշխատանքներ, կառուցվում են արհեստական կառուցվածքներ և այլն։
Կապալառու՝ «Սինոհիդրո Քորփորեյշն» ՍՊԸ (Չինաստան): Տեխնիկական հսկող՝ «ԱյԱրԴի Ինջինիրինգ» ընկերություն (Իտալիա): Ճանապարհի վերակառուցման ֆինանսավորումն իրականացվում է Եվրոպական ներդրումային բանկի և ՀՀ կառավարության կողմից։

На участке Ланджик-Гюмри ведутся работы по устройству грунтового и асфальтобетонного покрытия (ФОТО)
Как сказано в сообщении «Дорожного управления», на участке Ланджик-Гюмри протяженностью 23 км реконструированный участок дороги Север-Юг Транш-3, ведутся работы по устройству грунтового, асфальтобетонного покрытия, искусственных сооружений и т.д.
Подрядчик: Sinohydro Corporation LLC (Китай). Технический руководитель: компания "АйАрДи Инжиниринг" (Италия). Финансирование реконструкции дороги осуществляют Европейский инвестиционный банк и Правительство Республики Армения.