Տիգրան Խաչատրյանը և Արայիկ Հարությունյանն ընդունել են ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի պատվիրակությանը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը և Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր կառավարությունում ընդունել են ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի արտահանման վարչարարության հարցերով փոխքարտուղար Թեա Ռոզման Քենդլերի գլխավորած պատվիրակությանը և Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման, փոխգործակցության խթանման հնարավորությունների և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Tigran Khachatryan and Arayik Harutyunyan received the delegation of the US Department of Commerce
Deputy Prime Minister Tigran Khachatryan and Chief of the Prime Minister's Office Arayik Harutyunyan received today in the government the delegation led by the Deputy Secretary for Export Administration of the US Department of Commerce Thea Roseman Candler and the US Ambassador to Armenia Kristina Kvien.
The interlocutors discussed issues related to Armenian-American bilateral trade and economic relations.
The parties exchanged ideas on expanding trade and economic relations between Armenia and the USA, opportunities for promoting cooperation, and other issues of mutual interest.