Տիգրան Խաչատրյանը և Արայիկ Հարությունյանն ընդունել են ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի պատվիրակությանը
Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանը և Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն այսօր կառավարությունում ընդունել են ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի արտահանման վարչարարության հարցերով փոխքարտուղար Թեա Ռոզման Քենդլերի գլխավորած պատվիրակությանը և Հայաստանում ԱՄՆ դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Զրուցակիցները քննարկել են հայ-ամերիկյան երկկողմ առևտրատնտեսական հարաբերություններին վերաբերող հարցեր:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի և ԱՄՆ-ի միջև առևտրատնտեսական կապերի ընդլայնման, փոխգործակցության խթանման հնարավորությունների և երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի շուրջ:

Тигран Хачатрян и Араик Арутюнян приняли делегацию Министерства торговли США
Вице-премьер Тигран Хачатрян и руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян приняли сегодня в правительстве делегацию во главе с заместителем министра торговли США по управлению экспортом Теей Роузман Кэндлер и послом США в Армении Кристиной Куинн.
Собеседники обсудили вопросы, касающиеся двусторонних армяно-американских торгово-экономических отношений.
Стороны обменялись мнениями о расширении торгово-экономических отношений между Арменией и США, возможностях развития сотрудничества и других вопросах, представляющих взаимный интерес.