ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանին Հայաստանում է
ԱՄՆ դեսպանատունը իր ֆեյսբուքի էջում գրել է. «ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունն ուրախ է ընդունել ԱՄՆ առևտրի դեպարտամենտի գլոբալ շուկաների հարցերով փոխքարտուղար Արուն Վենկատարամանին։
Ապրիլի 6-ից 8-ը նախատեսվող այցի շրջանակում ԱՄՆ առևտրի փոխքարտուղար Վենկատարամանը հանդիպում կունենա վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ և բացման խոսքով հանդես կգա Հայ-ամերիկյան ռազմավարական երկխոսության նիստին՝ ընդգծելու Միացյալ Նահանգների շահագրգռվածությունը մեր երկու երկրների միջև կոմերցիոն կապերի խորացման և տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ էներգետիկ ոլորտում կոմերցիոն փոխգործակցության խթանման հարցում»։

Заместитель министра торговли США по глобальным рынкам Арун Венкатарамани находится в Армении
Арун Венкатарамани, заместитель секретаря по глобальным рынкам Министерства торговли США, находится в Армении.
Об этом сообщает посольство США на своей странице в Facebook. «Посольство США в РА приветствует заместителя министра торговли США по глобальным рынкам Аруна Венкатарамана.
В рамках запланированного на 6-8 апреля визита заместитель министра торговли США Венкатараман встретится с премьер-министром Николом Пашиняном и выступит со вступительной речью на сессии Армяно-американского стратегического диалога, чтобы подчеркнуть заинтересованность США в углублении торговой связи между нашими двумя странами в различных областях, в том числе: в части содействия коммерческому сотрудничеству в энергетической сфере»