ՀՀ ՊՆ-ն պլանավորում է մասնակցել Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատարության 2 այլ զորավարժությունների
Ապրիլի 6-ին Պենտագոնի կայքում «Defender 2023» բազմազգ զորավարժության մասին հաղորդագրության մեջ մասնակից երկրների ցուցակում նշված էր նաեւ Հայաստանը: Որոշ ժամանակ անց, սակայն, ԱՄՆ պաշտպանական գերատեսչությունը խմբագրեց հաղորդագրությունը, և Հայաստանն այլեւս մասնակիցների ցանկում ներառված չէր: Պարզաբանում ստանալու համար Radar Armenia-ն դիմեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արամ Թորոսյանին։
Ի պատասխան նա ասաց. «ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը ընթացիկ տարում պլանավորում է մասնակցել Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի հրամանատարության կողմից կազմակերպվող 2 այլ զորավարժությունների՝ KFOR (Կոսովոյի ուժեր) և Saber Junction (Միաձուլված սուր) զորավարժություններին»:

The RA Defense Ministry is planning to participate in 2 other military exercises of the US Ground Forces Command in Europe
On April 6, in the Pentagon's website about the "Defender 2023" multinational military exercise, Armenia was also mentioned in the list of participating countries. After some time, however, the US Department of Defense edited the message, and Armenia was no longer included in the list of participants. To get clarification, Radar Armenia turned to Aram Torosyan, the spokesperson of the RA Defense Minister.
In response he said: "The RA Ministry of Defense is planning to participate in 2 other military exercises organized by the US Ground Forces Command in Europe this year: KFOR (Kosovo Forces) and Saber Junction (Merged Sword) exercises."