«Նոր Զովքը» 4.1 մլրդ չվճարված հարկային պարտավորությունից 2 մլրդ դրամն արդեն մարել է
Radar Armenia-ի տեղեկություններով` «Նոր Զովք» ՍՊԸ-ն սահմանված 4.1 մլրդ չվճարված հարկային պարտավորությունից 2 մլրդ դրամն արդեն մարել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, նշանակված է վերստուգում։
Հիշեցնենք, որ «Նոր Զովք» ՍՊ ընկերությունում առերեւույթ հարկային չարաշահումներ կատարելու, տեղեկատվական տեխնոլոգիաների կիրառմամբ իրացման շրջանառությունն առանձնապես խոշոր չափերով նվազ ցույց տալու միջոցով հարկային պարտավորությունները չկատարելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների եւ մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի ծավալուն նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված փաստական տվյալների հիման վրա «Նոր Զովք» ՍՊԸ սեփականատիրոջը եւ երկու աշխատակիցներին մեղադրանք է ներկայացվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 290-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին եւ 2-րդ կետերով նախատեսված հանցավոր արարքներ կատարելու, իսկ ծրագրային աջակցություն ցոցաբերած ՍՊԸ սեփականատիրոջը՝ նշված հանցավոր արարքների կատարմանն օժանդակելու համար։

«Нор Зовк» уже выплатил 2 млрд драмов из 4,1 млрд неуплаченных налоговых обязательств
По данным Radar Armenia , ООО "Нор Зовк" уже выплатило 2 млрд драмов из 4,1 млрд неуплаченных налоговых обязательств.
Следствие продолжается, назначена повторная проверка.
Напомним, что факты, полученные в ходе расширенного предварительного расследования уголовного дела, возбужденного главным управлением по расследованию экономических преступлений и контрабанды Следственного комитета РА по делу о явных налоговых злоупотреблениях в ООО "Нор Зовк", неисполнение налоговых обязательств путем занижения оборота продаж с использованием информационных технологий в особо крупном размере на основании представленных данных владельцу ООО «Нор Зовк» и двум работникам предъявлено обвинение в совершении уголовных деяний, предусмотренных частью 3 статьи 290, ч. 1 и 2 УК РА, а также в содействии с собственником ООО, предоставившим программное обеспечение для совершения указанных преступных деяний.