Քերոբյանն ընդունել է Իտալիայի ԱԳ նախարարության պատվիրակությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Իտալիայի Հանրապետության Արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության փոխնախարար Էդմոնդո Չիրիելիի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Բարձր եմ գնահատել հայ և իտալացի ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունները, ընդհանուր հետաքրքրությունները, ինչպես նաև երկու երկրների տնտեսական համագործակցության մեծ ներուժի առկայությունը։
Հյուրերին ներկայացրել եմ Տնտեսության արդիականացման միջոցառումը և Գագարին ներդրումային նախագիծը, որոնց շրջանակներում ևս կարող ենք ծավալել արդյունավետ համագործակցություն»,- տեղեկացրել է Քերոբյանը։

Kerobyan received the delegation of the Italian Ministry of Foreign Affairs
RA Minister of Economy Vahan Kerobyan received the delegation led by Edmondo Cirielli, Deputy Minister of Foreign Affairs and International Cooperation of the Republic of Italy.
"I highly appreciated the friendly relations of the Armenian and Italian peoples, shared interests, and great potential for economic cooperation between the two countries.
I presented the economy modernization event and the Gagarin investment project to the guests, within which we can also develop practical cooperation," Kerobyan informed.