Քերոբյանն ընդունել է Իտալիայի ԱԳ նախարարության պատվիրակությանը
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Իտալիայի Հանրապետության Արտաքին գործերի և միջազգային համագործակցության փոխնախարար Էդմոնդո Չիրիելիի գլխավորած պատվիրակությանը։
«Բարձր եմ գնահատել հայ և իտալացի ժողովուրդների բարեկամական հարաբերությունները, ընդհանուր հետաքրքրությունները, ինչպես նաև երկու երկրների տնտեսական համագործակցության մեծ ներուժի առկայությունը։
Հյուրերին ներկայացրել եմ Տնտեսության արդիականացման միջոցառումը և Գագարին ներդրումային նախագիծը, որոնց շրջանակներում ևս կարող ենք ծավալել արդյունավետ համագործակցություն»,- տեղեկացրել է Քերոբյանը։

Керобян принял делегацию МИД Италии
Министр экономики РА Ваан Керобян принял делегацию во главе с заместителем министра иностранных дел и международного сотрудничества Итальянской Республики Эдмондо Чириелли.
«Я высоко оценил дружеские отношения армянского и итальянского народов, общие интересы, а также наличие большого потенциала экономического сотрудничества между двумя странами.
Я представил гостям мероприятие по модернизации экономики и инвестиционный проект "Гагарин", в рамках которого мы также можем развивать эффективное сотрудничество", - сообщил Керобян.