PUBG Mobile-ի Հայաստանի գավաթը BX Brothers թիմինն է
Ավարտվեց PUBG Mobile-ի Հայաստանի գավաթի առաջնությունը. հաղթող թիմը կմասնակցի որակավորումների տարածաշրջանային փուլին։
PUBG Mobile գավաթ 2023-ն իրականացվել է Team Telecom Armenia-ի, Հայաստանի կիբերսպորտի ֆեդերացիայի և ArLeAM ընկերությունների համագործակցությամբ։
Երկու օր տևած որակավորման առցանց փուլին մասնակցել են 30 թիմեր, որոնցից միայն 16-ին է հաջողվել հասնել եզրափակիչ փուլ։ Եզրափակիչ փուլը տեղի ունեցավ Team Telecom Armenia-ում՝ օֆլայն ձևաչափով։ Մի քանի ժամ տևած համառ պայքարի արդյունքում հաղթող ճանաչվեց BX Brothers-ը՝ ստանալով տարածաշրջանային, իսկ հաջողելու դեպքում՝ նաև Ռումինիայի Յաշի քաղաքում անցկացվելիք World Esports Championship 2023-ին մասնակցելու հնարավորություն:
«PUBG Mobile-ը Հայաստանում ամենամեծ տարածում և ճանաչում ունեցող խաղերից է: Այս մրցաշարը Կիբերսպորտի ֆեդերացիան անցկացնում է արդեն երկրորդ անգամ, և օրեցօր զգում ենք մեծ հետաքրքրվածություն։ Մենք ցանկանում ենք օգնել հնարավորինս մեծ թվով հայ կիբերմարզիկների հանդես գալ ու կառուցել իրենց ապագան կիբերսպորտի համաշխարհային հարթակներում»,- ամփոփելով գարնանային մրցաշարի արդյունքները՝ նշեց Հայաստանի կիբերսպորտի ֆեդերացիայի նախագահ Սմբատ Սիրադեղյանը։
Մրցույթի օրը որոշվեց նաև մրցաշարի լավագույն խաղացողը, որին Team Telecom Armenia-ն նվիրեց առցանց խաղերի չափանիշներին համապատասխան սմարթ հեռախոս, իսկ հաղթող թիմի բոլոր անդամներին՝ Cosmo փաթեթի մեկ տարվա անվճար բաժանորդագրություն։
«Առցանց խաղերը ինտերնետի համար ամենաբարդ քննությունն են, քանի որ դրա անգամ ամենաչնչին տատանումը կարող է ազդել խաղի արդյունքի վրա։ Որպես թիմային խաղերին աջակցող ու Հայաստանում 25 Գբ/վ թողունակությամբ ինտերնետ ցանց ունեցող միակ ընկերություն՝ մենք որոշեցինք PUBG Mobile-ի գավաթի եզրափակիչն անցկացնել մեզ մոտ՝ ապահովելով ինտերնետի հասանելիության հավասար հնարավորություն բոլոր թիմերի համար։ Կարծում եմ՝ այսպիսի մրցաշարերի անցկացումը կնպաստի հայկական թիմերի ուժեղացմանը և միջազգային խաղային հարթակներում առաջխաղացմանը»,- եզրափակեց ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը։

Кубок PUBG Mobile Armenia принадлежит команде BX Brothers
Завершился чемпионат Армении по PUBG Mobile. команда-победитель примет участие в региональном раунде квалификации.
PUBG Mobile Cup 2023 был реализован при сотрудничестве Team Telecom Armenia, Федерации киберспорта Армении и компаний ArLeAM.
В двухдневном онлайн-отборочном раунде приняли участие 30 команд, из которых только 16 смогли пройти в финал. Финальный раунд прошел в Team Telecom Armenia в офлайн-формате. В результате упорной борьбы, длившейся несколько часов, BX Brothers были объявлены победителями, получив возможность участвовать в региональном, а в случае успеха и в чемпионате мира по киберспорту 2023 года, который пройдет в Яссах, Румыния.
«PUBG Mobile — одна из самых популярных игр в Армении. Этот турнир Федерация киберспорта проводит второй раз, и с каждым днем ​​мы испытываем большой интерес. Мы хотим помочь как можно большему числу армянских киберспортсменов выступить и построить свое будущее на глобальных площадках киберспорта», - сказал президент Федерации киберспорта Армении Смбат Сирадегян, подводя итоги весеннего турнира.
В день соревнований также определился лучший игрок турнира, которому Team Telecom Armenia подарила смартфон, соответствующий стандартам онлайн-игр, а все члены команды-победителя получили годовую бесплатную подписку на пакет «Космо».
«Онлайн-игры — самое сложное испытание для Интернета, ведь даже малейшее изменение может повлиять на исход игры. Как единственная компания, которая поддерживает командные игры и имеет интернет-сеть 25 Гбит/с в Армении, мы решили провести финал Кубка PUBG Mobile у себя, обеспечив равный доступ к интернету для всех команд. Думаю, проведение подобных турниров будет способствовать укреплению армянских команд и продвижению на международных игровых площадках", - заключил директор компании Айк Есаян.