GSP միջոցով ԱՄՆ ապրանքների արտահանման վերաբերյալ շնորհանդես Երևանում
Նախարար Վահան Քերոբյանի գլխավորությամբ ապրիլի 4-ին ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունում կայացել է ընդհանրացված նախապատվությունների համակարգի (GSP) միջոցով ԱՄՆ ապրանքների արտահանման վերաբերյալ շնորհանդեսը։
Միջոցառման ընթացքում ԱՄՆ առևտրի ներկայացուցչի արտոնությունների ընդհանրացված համակարգի (GSP) հարցերով փոխտեղակալ Լորա Բուֆոն հանգամանորեն ներկայացրել է համակարգի կիրառման ընթացակարգերն ու արտահանման ընդլայնման հնարավորությունները։ Միջոցառմանը ներկա էր նաև ԱՄՆ առևտրի ներկայացուցչի (USTR) Եվրոպայի և Միջին Արևելքի գրասենյակի տնօրեն Ջեյսոն Բանթինը։
Վահան Քերոբյանն իր խոսքում նշել է․ «Հայաստանը ավանդաբար հանդես է եկել որպես սննդամթերքի արտահանող, սակայն մենք փորձում ենք փոխել կառուցվածքը և առավել կենտրոնանալ միջին և բարձր տեխնոլոգիական ապրանքների վրա»։

Presentation on export of US goods through GSP in Yerevan
Under the leadership of Minister Vahan Kerobyan, on April 4, a presentation on the export of US goods through the Generalized System of Preferences (GSP) was held at the RA Ministry of Economy.
During the event, Laura Buffo, the US Trade Representative's deputy for the Generalized System of Privileges (GSP), thoroughly presented the procedures for applying the system and the opportunities for expanding exports. Jason Buntin, director of the European and Middle East Office of the US Trade Representative (USTR), was also present at the event.
Vahan Kerobyan said in his speech: "Armenia has traditionally acted as a food exporter, but we are trying to change the structure and focus more on medium and high-tech products."