ՊԵԿ-ը 2023թ. հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում ապահովել է 461.4 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր
2023 թվականի հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի կողմից ապահովվել է 461.4 մլրդ ՀՀ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքեր, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 60.8 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 15.2%-ով, իսկ 2023 թվականի առաջին եռամսյակի համար հարկային եկամուտների և պետական տուրքերի մասով հաստատված ծրագրային ցուցանիշից ավելի է 14.4 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 3.2%-ով:
2023 թվականի հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում հարկ վճարողներին և ֆիզիկական անձանց վերադարձվել է շուրջ 93.5 մլրդ ՀՀ դրամ, ինչը նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի ցուցանիշից ավելի է 42.2 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 82.2%-ով:

КГД за январь-март 2023 года обеспечил налоговых поступлений и госпошлин на 461,4 млрд драмов
За январь-март 2023 года Комитет государственных доходов РА получил 461,4 млрд драмов налоговых поступлений и государственных пошлин, что на 60,8 млрд драмов или на 15,2% больше показателя того же периода предыдущего года. а за первый квартал 2023 года по налоговым поступлениям и по госпошлинам больше утвержденного программного показателя на 14,4 млрд драмов или 3,2%.
За январь-март 2023 года налогоплательщикам и физическим лицам было возвращено около 93,5 млрд драмов, что на 42,2 млрд драмов или на 82,2% больше показателя аналогичного периода прошлого года.