Հարձակման է ենթարկվել Աշոտ Փաշինյանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը տեղեկացրել է, որ երեկ հարձակման է ենթարկվել ՀՀ վարչապետի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը։
«Երեկ նաև հարձակման է ենթարկվել Աշոտ Փաշինյանը: Երեք օր առաջ ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Վլադիմիր Վարդանյանի վրա հարձակում է գործում ՀՅԴ պատգամավորը և հարվածում նրան, հետո նապաստակի պես վազում իր խմբակցություն, Երևանի կենտրոնում դաշնակցական մի երևույթ մոտ 100 մետր հեռավորությունից սադրանք իրականացնում ՀՀ ԱԺ նախագահի նկատմամբ, և երեկ նաև հարձակում է տեղի ունենում ՀՀ վարչապետի տղայի նկատմամբ:
Սա կազմակերպված սադրանքների շարք է, որի հետքերը, վստահ եմ, տանում են նաև մեր երկրի սահմաններից դուրս, սրա իրավական և քաղաքական արձագանքը չի ուշանալու:
Հայաստանը մնալու է և զարգացնելու է ժողովրդավարությունը, մեր տարածաշրջանում խաղաղություն է լինելու»,- գրել է Ալեն Սիմոնյանը ֆեյսբուքի իր էջում:

Ашот Пашинян подвергся нападению
Спикер НС РА Ален Симонян сообщил, что вчера нападению подвергся сын премьер-министра РА Ашот Пашинян.
«Вчера на Ашота Пашиняна также было совершено нападение. Три дня назад на председателя Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам Владимира Варданяна напал депутат АРФД и ударил его, после чего он как кролик побежал в свою фракцию, АРФДешное существо в центре Еревана провоцировало Спикера НС РА с расстояния около 100 метров, и вот вчера также было нападение на сына премьер-министра РА.
Это череда организованных провокаций, следы которых, я уверен, ведут за пределы нашей страны, правовая и политическая реакция на это не запоздает.
Армения останется и будет развивать демократию, в нашем регионе будет мир ", - написал на своей странице в Facebook Ален Симонян.