Ծայրահեղ ցածր տեսանելիության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների միջև թյուրիմացաբար փոխհրաձգություն է տեղի ունեցել. կա զոհ և վիրավոր
Մարտի 31-ին՝ ժամը 22:50-ի սահմաններում, ՀՀ հարավարևելյան սահմանագոտում ծայրահեղ ցածր տեսանելիության պայմաններում ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների միջեւ թյուրիմացաբար տեղի է ունեցել փոխհրաձգություն:
Հընթացս կրակոցներ են հնչել նաեւ ադրբեջանական կողմից:   Միջադեպից հետո հայտնաբերվել է ՀՀ ԶՈւ ժամկետային  զինծառայող Հրաչյա Արայի Սարուխանյանի մարմինը՝ հրազենային մահացու վնասվածքով: Եւս մեկ զինծառայող ստացել է վիրավորում. վիրավորում ստացած զինծառայողի կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Դեպքի հանգամանքները լիարժեք պարզելու համար տարվում է քննություն:
Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում Հրաչյա Սարուխանյանի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:

В условиях крайне плохой видимости между военнослужащими ВС РА произошла перестрелка, есть погибший и раненый
31 марта около 22:50 в юго-восточной приграничной зоне Республики Армения в условиях крайне плохой видимости произошла перестрелка между военнослужащими Вооруженных Сил Республики Армения.
В последнее время выстрелы раздались и с азербайджанской стороны. После инцидента было обнаружено тело военнослужащего срочной службы ВС РА Грачья Араи Саруханяна со смертельным огнестрельным ранением. Еще один военнослужащий был ранен, жизни раненого военнослужащего ничего не угрожает.
Министерство обороны Республики Армения разделяет тяжелую скорбь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и однополчанам Грачья Саруханяна.