«Այս տարի շինարարության ոլորտում գրանցվել է բարձր աճ»․ Վահան Քերոբյան
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը մարտի 31-ին մասնակցել է անշարժ գույքի և կառուցապատման ոլորտի միջազգային ամենամեծ և մասշտաբային TOON EXPO 2023 ցուցահանդեսին:
Էքսպոյին մասնակցում է մոտ 100 ընկերություն, որոնք ներկայացնում են տարբեր ոլորտներ, մասնավորապես՝ կառուցապատում, անշարժ գույք, բանկային համակարգ, շինարարական նյութեր և տեխնիկա, ճարտարապետություն և նախագծում, վերանորոգում, ինտերիեր և էքստերիեր դիզայն, գնահատում և չափագրում, անվտանգության համակարգեր, օդափոխություն և ջեռուցում, արևային էներգիա:
«Այս տարի շինարարության ոլորտում գրանցվել է բարձր աճ, իսկ ընդհանուր առմամբ Հայաստանի տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը այս տարվա առաջին երկու ամիսների ընթացքում կազմել է 10.9%։ Կառավարությունը ջանքեր է գործադրում, որպեսզի այս աճը ապահովվի նաև տարվա հաջորդ ամիսներին», - նշել է նախարար Վահան Քերոբյանը։

«В этом году в строительном секторе был зафиксирован высокий рост». Ваан Керобян
31 марта министр экономики РА Ваан Керобян принял участие в крупнейшей международной выставке TOON EXPO 2023 в сфере недвижимости и девелопмента.
В выставке принимают участие около 100 компаний, представляющих различные отрасли, а именно: строительство, недвижимость, банковское дело, строительные материалы и оборудование, архитектура и дизайн, ремонт, дизайн интерьера и экстерьера, сметно-измерительные, системы безопасности, вентиляция и отопление, солнечная энергия.
«В этом году в строительном секторе зафиксирован высокий рост, и в целом показатель экономической активности в Армении за первые два месяца текущего года составил 10,9%. Правительство прилагает усилия, чтобы обеспечить этот рост и в последующие месяцы года", - сказал министр Ваан Керобян