Աշոցքում օդի ջերմաստիճանը հասել է մինչև -10, Իջևանում՝ ձյան ծածկի բարձրությունը կազմել 20սմ
Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնից հայտնում են՝ ինչպես և կանխատեսվել էր, անցած գիշեր օդի ջերմաստիճանը հանրապետության ամբողջ տարածքում նվազել է 6-8 աստիճանով։
Նվազագույն ջերմաստիճանը լեռնային մարզերում գրանցվել է -2․․․-7 աստիճան, Աշոցքի հատվածում՝ մինչև -10, Լոռիում՝ 0․․․-4, Տավուշում՝ -1․․․+4, Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռներում՝ +2․․․+5 աստիճան, Սյունիքի նախալեռներում՝ 0, Սյունիքի հովիտներում՝ +4․․․+8 աստիճան։
Տավուշում, Լոռիում, Շիրակում, Արագածոտնի լեռներում, Գեղարքունիքում տեղացել է ձյուն։ Իջևանում ձյան ծածկի բարձրությունը կազմում է 20սմ, Սևանում՝ 13սմ, Ճամբարակում՝ 10սմ։
Մարտի 31-ին մինչև կեսօր հանրապետության առանձին շրջաններում, կեսօրից հետո դեպի երեկո և մարտի 31-ի լույս ապրիլի 1-ի գիշերը շրջանների մեծ մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում՝ ձյան տեսքով։ Առանձին հատվածներում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 18-22մ/վ։ Լուսադեմից սկսած ցիկլոնի ուժն աստիճանաբար կթուլանա։

В Ашоцке температура воздуха достигла -10, в Иджеване высота снежного покрова составила 20 см.
Центр гидрометеорологии и мониторинга сообщает, что, как и прогнозировалось, минувшей ночью температура воздуха понизилась на 6-8 градусов на всей территории республики.
Минимальная температура была зафиксирована в горных областях -2...-7 градусов, в Ашоцком районе - до -10, в Лори: 0...-4, Тавуше: -1...+4, в Араратской долине и ее предгорьях: +2...+5 градусов, в предгорьях Сюника: 0, в долинах Сюника: +4...+8 градусов.
Снег выпал в Тавуше, Лори, Шираке, горах Арагацотни, Гегаркунике. Высота снежного покрова в Иджеване 20 см, в Севане 13 см, в Чамбараке 10 см.
31 марта до полудня в некоторых регионах страны, с полудня до вечера и с 31 марта по 1 апреля в большинстве регионов ожидаются осадки в виде снега в горных и предгорных зонах. В отдельных районах ожидается усиление ветра: 18-22 м/с. Начиная с рассвета сила циклона будет постепенно ослабевать.