Փոխնախարարը մասնակցել է «Կենդանիների համարակալման և հաշվառման համակարգը Ավստրիայում և Հայաստանում» աշխատաժողովին
Փոխնախարարը մասնակցել է  «Կենդանիների համարակալման և հաշվառման համակարգը Ավստրիայում և Հայաստանում» աշխատաժողովին
Նախարարի տեղակալ Արման Խոջոյանը մասնակցել է «Կենդանիների համարակալման և հաշվառման համակարգը Ավստրիայում և Հայաստանում» խորագրով աշխատաժողովին։ Միջոցառման հատուկ հյուրը և բանախոսն էր Ավստրիայի ԿՀՀ փորձագետ, միջազգային փորձագետ, AgrarMarkt Austria կազմակերպության ներկայացուցիչ Ռուդոլֆ Մոզերը։
Միջոցառմանը ներկա էին Ավստրիական զարգացաման գործակալության երևանյան գրասենյակի ղեկավար Կլաուս Կապերը, «Գյուղատնտեսական ծառայությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գառնիկ Հովհաննիսյանը, ԱԳԶԿ (CARD Foundation) հիմնադրամի տնօրեն Գագիկ Սարդարյանը։
«ՀՀ-ում կենդանիների համարակալում և հաշվառում» ծրագիրն իրականացվում է ՀՀ կառավարության ֆինանսավորմամբ՝ «Գյուղատնտեսական ծառայությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի կողմից։ Ծրագրին ֆինանսական ու տեխնիկական աջակցություն է տրամադրում Ավստրիական զարգացման գործակալությունը՝ CARD հիմնադրամի միջոցով:

The Deputy Minister took part in the workshop "Animal Numbering and Registration System in Austria and Armenia."
Deputy Minister Arman Khojoyan participated in the "Animal Numbering and Registration System in Austria and Armenia" workshop. The special guest and speaker of the event were Rudolf Moser, an expert of the Austrian Central Intelligence Agency, an international expert, and a representative of the AgrarMarkt Austria organization.
The event was attended by Klaus Kaper, the head of the Yerevan office of the Austrian Development Agency; Garnik Hovhannisyan, the director of the "Agricultural Services Center" GNCO; Gagik Sardaryan, the director of the CARD Foundation.
The program "Numbering and accounting of animals in the Republic of Armenia" is implemented with the funding of the Government of the Republic of Armenia by the "Center for Agricultural Services" GNCO. The Austrian Development Agency provides financial and technical support for the project through the CARD Foundation.