Ապրիլի 1-ից երթևեկության համար բաց կլինի Հայաստանն Արցախին կապող այլընտրանքային ճանապարհը. ՏԿԵՆ
Ապրիլի 1-ից երթևեկության համար բաց կլինի Հայաստանն Արցախին կապող այլընտրանքային ճանապարհը։ Այս մասին Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց Տարածքային կառավարման և ենթակառւոցվածքների նախարարության մամուլի քարտուղար Սոնա Հարությունյանը։
Ըստ նրա՝ 20-25 օր առաջ Հայաստանն Արցախին կապող այլընտրանքային ճանապարհի գրունտային հատվածը արդեն պատրաստ էր, իսկ դրանից հետո իրականացվել է առաջին շերտի ասֆալտապատում:
«Մենք նույնիսկ այս պահին տեղեր ունենք, որ արդեն երկրորդ շերտի ասֆալտապատման աշխատանքներն են սկսվել: Ապրիլի 1-ից այն արդեն բաց կլինի երթևեկության համար, իսկ ամբողջությամբ, եռաշերտ ասֆալտապատված ու ճանապարհային նշաններով կահավորված կլինի արդեն ամռանը: Այսինքն ընթացքում կարվի, մինչեւ ամառ կավարտվի»,-ասաց Հարությունյանը։

С 1 апреля будет открыта для движения альтернативная дорога, соединяющая Армению с Арцахом.
С 1 апреля будет открыта для движения альтернативная дорога, соединяющая Армению с Арцахом. Об этом в беседе с Radar Armenia сообщила пресс-секретарь Министерства территориального управления и подструктур Сона Арутюнян .
По ее словам, 20-25 дней назад уже был готов грунтовый участок альтернативной дороги, соединяющей Армению с Арцахом, после чего был произведен первый слой асфальтобетонного покрытия.
«Уже сейчас есть места, где уже начался второй слой асфальтобетонного покрытия. Он будет открыт для движения с 1 апреля, а уже летом будет полностью заасфальтирован трехслойным асфальтом и оборудован дорожными знаками. Другими словами, это будет сделано в течение лета» , - сказала Арутюнян.