Տարեկան առնվազն 7 տոկոս տնտեսական աճ պետք է ապահովենք. Նիկոլ Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, թե այս տարվա հունվար-փետրվար ամսվա ցուցանիշներով տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը 10,9 տոկոս է։
«Ուզում եմ արձանագրել, որ արդեն երկու ամիս մենք ավելի քան 10 տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշ ենք արձանագրում։ Մասնավոր և պետական հատվածի առաջնային խնդիրն է այս տնտեսական ակտիվության տեմպը պահպանել, որպեսզի կարողանանք լուծել մեր խնդիրը, որն արձանագրված է 2021-2026թթ Կառավարության գործունեության ծրագրի մեջ: Մենք տարեկան առնվազն 7 տոկոս տնտեսական աճ պետք է ապահովենք և մենք պետք է հետևողականորեն աշխատենք այս ուղղությամբ»,- ասել է նա:

Мы должны обеспечить не менее 7 процентов ежегодного экономического роста. Никол Пашинян
Премьер-министр РА Никол Пашинян сообщил, что индекс экономической активности за январь-февраль текущего года составляет 10,9 процента.
«Хочу зафиксировать, что уже два месяца мы фиксируем индекс экономической активности более 10 процентов. Первоочередная задача частного и государственного сектора – сохранить такой темп экономической деятельности, чтобы мы могли решить нашу проблему, которая зафиксирована в плане деятельности Правительства на 2021-2026 годы. Мы должны обеспечить не менее 7 процентов ежегодного экономического роста и должны последовательно работать в этом направлении", - сказал он.