Գագիկ Ծառուկյանի դեմ հարուցված քրեական գործը չի կարճվել. Դատախազություն
«Քրեական վարույթի նախաքննությունը, որով մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ ունի «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, շարունակվում է», - Radar Armenia-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնում են ՀՀ գլխավոր դատախազությունից։
Հիշեցնենք՝ խոսքը 2020-ի հունիսից քննվող գործի մասին է, որը վերաբերում է 2017 թվականի ընտրություններին: Ըստ մեղադրանքի` «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության օգտին ընտրակաշառք էր բաժանվել, և որոշ քաղաքացիներ ցուցմունքներ էին տվել։ Ծառուկյանն այս գործի շրջանակներում 2020թ. սեպտեմբերին կալանավորվել էր, ապա արդեն հոկտեմբերին 100 մլն դրամ գրավի դիմաց ազատ արձակվել։

Уголовное дело в отношении Гагика Царукяна не прекращено. Генеральная прокуратура РА
«Предварительное следствие по уголовному делу, согласно которому лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян имеет судебный статус обвиняемого, продолжается», - сообщает Генеральная прокуратура РА в ответ на запрос Radar Armenia.
Напомним, речь идет о расследуемом с июня 2020 года деле, которое касается выборов 2017 года. Согласно обвинению, в пользу партии «Процветающая Армения» раздавались избирательные взятки, а некоторые граждане давали показания. Царукян в рамках этого дела был арестован в сентябре 2020 года, затем освобожден в октябре под залог в 100 млн драмов.