ԿԽՄԿ գրասենյակի ներկայացուցիչները մարտի սկզբին այցելել են Ադրբեջանում պահվող անձանց
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի գրասենյակի ներկայացուցիչները մարտի սկզբին այցելել են Ադրբեջանում պահվող անձանց․ Radar Armenia-ի հետ զրույցում ասաց ԿԽՄԿ հայաստանյան գրասենյակի հաղորդակցման և կանխարգելման ծրագրերի ղեկավար Զառա Ամատունին՝ նշելով, որ ԿԽՄԿ պատվիրակներն այցելել են այն անձանց, որոնց առկայությունը Ադրբեջանի իշխանությունները պաշտոնապես ճանաչել են։
Նրա խոսքով՝ Ադրբեջանում պահվող անձանց հնարավորություն է ընձեռնվել կապ հաստատել հարազատների հետ՝ նամակներ փոխանցել, խոսել հեռախոսով և տեսակապով:
«ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները գնահատել են այնտեղ պահվող անձանց առողջական վիճակն ու պահման պայմանները»,- հայտնեց Զառա Ամատունին։

ICRC office representatives visited persons detained in Azerbaijan at the beginning of March
Representatives of the International Committee of the Red Cross office visited persons detained in Azerbaijan in early March, and in a conversation with Radar Armenia, Zara Amatuni, the head of communication and prevention programs of the ICRC Armenian office, said that the ICRC delegates visited the persons whose existence was officially recognized by the Azerbaijani authorities.
According to him, the persons detained in Azerbaijan were allowed to contact their relatives, send letters, and talk by phone and face-to-face.
"ICRC representatives assessed the health condition and conditions of detention of the persons held there," Zara Amatuni said.